ALUEMESTARUUSKILPAILUT KAAKKOINEN ALUE

Uusi cup-muotoinen kilpailujärjestelmä

Erillisten aluemestaruuskilpailujen sijasta kesän 2018 aikana Kaakkoisen alueen (Etelä-Karjalan, Kymenlaakson ja Lahden piirit) aluemestaruuskilpailut käydään cup-tyyppisenä kilpailuna muiden kilpailujen yhteydessä. Samassa lajissa on sarjoissa M/N, M/N 19, M/N 17 ja P/T 15 lajeittain yhdestä kolmeen kilpailua, joissa saavutettu paras tulos huomioidaan sarjan tulokseksi. Kuten yksittäisessä kilpailussakin, kaikki kilpailussa tehdyt tulokset huomioidaan sarjan tuloksiksi mahdollisesta myötätuulesta huolimatta.

Aluemestaruuscupissa on jokaisella mahdollisuus kilpailla itselleen parhaiten sopivana ajankohtana ja parhaiten sopivalla kentällä jäljempänä näkyvän sarjoittaisen kilpailuohjelman mukaan. Samalla myös mahdollisuus useampaan lajiin osallistumiseksi paranee.

Jokainen kilpailija voi kilpailla niin monessa lajissa kuin haluaa. Kaikki juniori-ikäiset voivat kilpailla oman sarjansa ohella myös miesten ja naisten lajeissa niissä käytettävin lajisäännöin, mutta ei samassa lajissa useassa sarjassa saman päivän kilpailussa.

Kilpailujen osanottomaksut voivat vaihdella kilpailun paikallisen luonteen vuoksi. Osanottomaksut on maksettava suoraan kilpailujen järjestäjille, sillä näissä kilpailuissa ei ole käytössä pm-kilpailujen mukainen keskitetty laskutus.


Aluemestaruuscupin palkitseminen

Parhaan tuloksen kyseisen sarjan nimetyissä kisoissa tehnyt urheilija on aluemestari, joka saa piirinsä palkitsemistilaisuudessa (syyskokous) alueen kunniakirjan.

Miesten/naisten aluemestaruuscupissa lajinsa parhaan tuloksen nimetyissä kisoissa tehnyt urheilija saa aluemestari-kunniakirjan lisäksi 50 euron Gymstick-lahjakortin.

Osakilpailuissa voi kilpailun järjestäjillä olla lisäksi kilpailun kaikille osanottajille jaettavia omia kilpailukohtaisia palkintojaan. 

Aluemestaruuscupin palkitseminen

Kilpailut

AM-kisat M/N 2018
AM-kisat M/N19 2018
AM-kisat M/N17 2018
AM-kisat T/P15 2018

 


Aluemestaruuskilpailujen tilanne 23.7.2018 mennessä:

Miehet:

100 m (Orimattila 27.6., Lahti 7.7.)
11,17               Aaro Karjalainen 19              LahdA              Lahti 7.7.
11,40               Jaakko Salopelto 19              KarhKa            Lahti 7.7.
11,56               Joni Järvinen 19                     LahdA              Lahti 7.7.
 
200 m (Lappeenranta 4.6.)
24,58               Oskari Lakka                            LUM                 Lpr 4.6.
 
400 m (Lappeenranta 4.6., Orimattila 27.6., Lahti 7.7.)
50,51               Samuli Lehtinen                     LahdA              Lahti 7.7.
52,52               Janne Kanerva                       LahdA              Ola 27.6.
52,88               Mikko Ryhänen                      LUM                 Lpr 4.6.
53,16               Kristian Backman                   ImatrU             Lpr 4.6.
53,94               Kaapo Kummunsalo               LUM                 Lpr 4.6.
 
800 m (Orimattila 27.6.)
1.58,40            Ilari Piipponen                        KarhKa            Ola 27.6.
1.58,64            Sami Maamela                       AnjLi                Ola 27.6.
2.07,77            Jesse Loisa                            LUM                 Ola 27.6.
 
1500 m (Lahti 7.7.)
3.48,70            Martti Siikaluoma                 LahdA              Lahti 7.7.
3.49,71            Hannu Granberg                    LahdA              Lahti 7.7.
3.54,46            Wilho Hautala  19                  LahdA              Lahti 7.7.
3.54,99            Ossi Kekki                                LahdA              Lahti 7.7.
3.57,71            Niklas Heikkilä  19                 KuusankUS    Lahti 7.7.
3.59,30            Janne Kanerva                        LahdA              Lahti 7.7.
4.02,26            Samu Heikkonen                   LUM                 Lahti 7.7.
4.12,04            Walte Hautala  17                 LahdA              Lahti 7.7.
4.15,22            Leevi Kallio    19                     LahdA              Lahti 7.7.
4.18,49            Jesse Loisa                               LUM                 Lahti 7.7.
 
5000 m (Lahti/N 17.5., Orimattila 27.6.)
16.06,63         Samu Heikkonen                   LUM                 Lahti 17.5.
16.37,94         Reijo Ronnila                          HeinI                Ola 27.6.
 
110 m aidat (Lahti 24.5.)
 
400 m aidat (Lahti 7.7.)
 
3000 m esteet (Kerava 3.7.
  9.41,73         Sami Maamela                       AnjLi                Kerava 3.7.
10.00,15         Samu Heikkonen                   LUM                 Kerava 3.7.
 
Korkeus (Lahti 26.6.)
174                   Joonas Mikkanen                  LahdA              Lahti 26.6.
 
Seiväs (Lappeenranta 4.6., Orimattila 27.6., Lahti 7.7. ja 12.7.)
482                   Joonas Mikkanen                  LahdA              Lahti 12.7.
462                   Tuomas Outinen                    LUM                 Lahti 12.7.
 
Pituus (Lappeenranta 4.6., Orimattila 27.6.)
712                   Konsta Kauppinen                OrimJy             Ola 27.6.
683                   Joonas Mikkanen                  LahdA              Ola 27.6.
613                   Osmo Mikkilä                         ImatrU             Lpr 4.6.
 
3-loikka (Lahti 26.6., Lahti 7.7.)
14.01               Joska Tommola  19               LahdA              Lahti 7.7.
13.91               Antti Inkinen                           ImU                  Lahti 7.7.
 
Kuula (Orimattila 27.6., Lahti 7.7.)
 
Kiekko (Lappeenranta 4.6., Orimattila 27.6.)
52.25               Olli Takala                                LahdA              Lahti 7.7.
51.52               Jouni Helppikangas              OrimJy             Lahti 7.7.
49.81               Sami Aartolahti                      LahdA              Lahti 7.7.
41.23               Jouni Hytti                               LUM                 Ola 27.6.
 
Moukari (Lahti 7.7.)
 
Keihäs (Lappeenranta 4.6., Orimattila 27.6.)
70,71               Pasi Kuusinen                         HeinI                Ola 27.6.
47.68               Markus Rajaniemi                 LahdA              Lpr 4.6.
 
Naiset:
100 m (Orimattila 27.6., Lahti 7.7.)
12,35               Jenna Pihkola                         LahdA              Lahti 7.7.
12,58               Merituuli Jääskeläinen        LUM                 Lahti 7.7.
12,69               Kia Kemppainen  19              LahdA              Lahti 7.7.
13,05               Iina Nykänen   19                   LahdA              Lahti 7.7.
13,09               Laura Rautiainen                   LahdA              Lahti 7.7.
13,15               Riina Heikkonen  17              LUM                 Ola 27.6.
13,84               Katja Hautaniemi                  LahdA              Lahti 7.7.
 
200 m (Lappeenranta 4.6., Lahti 7.7.)
25,20               Jenna Pihkola                         LahdA              Lahti 7.7.
25,29               Kristian Halonen                    LUM                 Lpr 4.6.
25,40               Tanja Kokkonen  17              LUM                 Lpr 4.6.
25,83               Merituuli Jääskeläinen        LUM                 Lahti 7.7.
27,39               Minttu Mattinen  19             LUM                 Lpr 4.6.
27,54               Iitu Sutela                                LUM                 Lpr 4.6.
 
400 m (Lappeenranta 4.6., Lahti 7.7.)
57,86               Kristiina Halonen                   LUM                 Lpr 4.6.
58,47               Jonna Jalkanen                      KarhKa            Lahti 7.7.
59,87               Riina Heikkonen  17              LUM                 Lpr 4.6.
61,15               Veera Wiberg  19                  LahdA              Lahti 7.7.
66,01               Emma Pasanen  19               LahdA              Lahti 7.7.
 
800 m (Orimattila 27.6.)
 
1500 m (Lappeenranta 4.6., Lahti 7.7.)
4.21,46            Kaisa Tyni                                 PyhtY               Lahti 7.7.
4.37,57            Salla Laukkanen  19              LahdA              Lahti 7.7.
4.51,51            Janna Hautala                        LahdA              Lahti 7.7.
4.56,66            Sini Rajaniemi  14                  LahdA              Lahti 7.7.
5.12,81            Nella Paronen  19                  KarhKa            Lahti 7.7.
6.14,36            Emma Liikkanen  17              LUM                 Lpr 4.6.
 
5000 m (Lahti/N 17.5.)
17.34,94         Salla Laukkanen  19              LahdA              Lahti 17.5.
 
100 m aj (Lappeenranta 4.6., Lahti 7.7.)
14,67               Kia Kemppainen  19              LahdA              Lahti 7.7.
14,97               Reetta Hämäläinen              LahdA              Lahti 7.7.
15,38               Minttu Mattinen  19             LUM                 Lpr 4.6.
15,44               Jatta-Juulia Hanski                LUM                 Lpr 4.6.
15,62               Iitu Sutela                                LUM                 Lpr 4.6.
17,12               Jenni Rossi                               LUM                 Lpr 4.6.
 
Korkeus (Lahti 7.7.)
174                   Ilona Äyräväinen                   KarhKa            Lahti 7.7.
 
Seiväs (Lappeenranta 4.6., Orimattila 27.6., Lahti 7.7., Lahti 12.7.)
350                   Venla Peltola   17                   LUM                 Lpr 4.6.
310                   Elina Peltola  19                     LUM                 Lpr 4.6.
 
Pituus (Lahti 7.7.)
585                   Senni Salminen                      ImU                  Lahti 7.7.
 
3-loikka (Lahti 26.6., Orimattila 27.6.)
13.95               Kristiina Mäkelä                     OrimJy             Ola 27.6.
11.70               Riina Heikkonen  17              LUM                 Ola 27.6.
 
Kuula (Lappeenranta 4.6., Lahti 7.7.)
12.29               Vera Räsänen                         IitPy                  Lpr 4.6.
10.81               Iitu Sutela                                LUM                 Lpr 4.6.
10.61               Jenni Rossi                               LUM                 Lpr 4.6.
10.47               Katja Hautaniemi                  LahdA              Lahti 7.7.
10.43               Minttu Mattinen  19             LUM                 Lpr 4.6.
 
Kiekko (Orimattila 27.6.)
 
Keihäs (Lappeenranta 4.6., Orimattila 27.6., Lahti 7.7.)
54.45               Saara Lipsanen                       ImatrU             Lpr 4.6.
51.08               Miia Makkonen                     SysmSi             Lahti 7.7.
49.04               Milja Lusila                              AsikkRa           Ola 27.6.
46.73               Meri Rautamies                     KarhU              Lpr 4.6.
38.30               Katja Hautaniemi                  LahdA              Ola 27.6.
33.02               Vera Räsänen                         IitPy                  Lahti 7.7.
31.30               Jenni Rossi                               LUM                 Lpr 4.6.
 
Miehet 19 v.
100 m (Lahti 7.7., Lappeenranta 15.7.)
11,20               Jaakko Salopelto                   KarhKa            Lpr 15.7.
11,27               Sakke Petäjäsaari 17            ValkKa             Lpr 15.7.
11,56               Otto Pulkkinen 17                 ImU                  Lpr 15.7.
 
200 m (Lahti 8.7.)
 
400 m (Lahti 23.7.)
 
800 m (Lappeenranta 14.7.)
2.04,90            Pyry Terä  17                           ValkKa             Lpr 14.7.
2.05,65            Rasmus Kivistö  17                LUM                 Lpr 14.7.
2.11,92            Jere Lipiäinen                         LUM                 Lpr 14.7.
2.15,77            Saku Miettinen 17                 JoutsKu           Lpr 14.7.
2.36,02            Mika Karkkonen  17              ImU                  Lpr 14.7.
 
1500 m (Lahti 7.7.)
 
5000 m (Lahti/N 17.5.)
 
110 m aj (Lahti 24.5., Lahti 8.7.)
14,79               Eetu Hietanen                        KuusankKi      Lahti 8.7.
15,01               Joni Järvinen                           LahdA              Lahti 8.7.
 
400 m aidat (Lahti 26.6.)
 
3000 m esteet (Kerava 3.7.)
 
Korkeus (Lahti 7.7., Lappeenranta 14.7.)
180                   Otso Mikkilä 17                    ImU                  Lpr 14.7.
 
Seiväs (Lahti 12.7.)
432                   Veeti Vesalainen                   LahdA              Lahti 12.7.
402                   Miikka Metsäkangas            LahdA              Lahti 12.7.
 
Pituus (Lahti 8.7., Lappeenranta 15.7.)
715                   Joska Tommola                      LahdA              Lpr 15.7.
615                   Sisu Mikkilä 14 v.                   ImU                  Lpr 15.7.
 
3-loikka (Lahti 7.7.)
 
Kuula (Lahti 7.7.)
 
Kiekko (Lahti 8.7.)
 
Moukari (Kouvola 7.6, Lahti 7.7.)
44.76               Valtteri Vajavaara                 LUM                 Lahti 7.7.
 
Keihäs (Lappeenranta 14.7.)
 
Naiset 19 v.
100 m (Lahti 7.7., Lappeenranta 15.7.)
12,45               Juulia Kokko  17                     LUM                 Lpr 15.7.
12,46               Essi Vehmaa  17                     LUM                 Lpr 15.7.
12,71               Riina Heikkonen 17               LUM                 Lpr 15.7.
12,91               Sani Rantalainen  17             LUM                 Lpr 15.7.
13,07               Siiri Karjalainen                      LahdA              Lahti 7.7.
13,13               Iina Nykänen                          LahdA              Lahti 7.7.
13,16               Minttu Mattinen                   LUM                 Lpr 15.7.
13,27               Noora Tiainen  17                  LUM                 Lpr 15.7.
13,44               Petra Mannonen                   KarhKa            Lpr 15.7.
13,52               Janna Koskela                         KarhKa            Lpr 15.7.
13,74               Fanni Jauhiainen                   KuusankKi      Lahti 7.7.
 
200 m (Lahti 8.7.)
26,96               Siiri Karjalainen                      LahdA              Lahti 8.7.
27,16               Iina Nykänen                          LahdA              Lahti 8.7.
27,46               Veera Wiberg                         LahdA              Lahti 8.7.
29,89               Emma Pasanen                      LahdA              Lahti 8.7.
 
800 m (Lappeenranta 14.7.)
 
1500 m (Lappeenranta 15.7.)
4.39,02            Moona Korkealaakso 17     LUM                 Lpr 15.7.
4.39,86            Pinja Kotinurmi  17               LahdA              Lpr 15.7.
5.01,45            Emma Hietaranta  15           LUM                 Lpr 15.7.
5.29,64            Katri Saavalainen  17            SysmSi             Lpr 15.7.
5.58,51            Emma Liikkanen  17              LUM                 Lpr 15.7.
 
5000 m (Lahti/N 17.5.)
 
100 m aidat (Lahti 7.7., Lappeenranta 14.7.)
14,47               Janette Hanski                        KarhU              Lahti 7.7.
 15,54              Minttu Mattinen                   LUM                 Lahti 7.7.
 
400 m aidat (Lahti 26.6.)
 
3000 m esteet (Kerava 3.7.)
 
Korkeus (Lahti 7.7.)
156                   Minttu Mattinen                   LUM                 Lahti 7.7.
153                   Janette Hanski                        KarhU              Lahti 7.7.
 
Seiväs (Lahti 12.7., Lappeenranta 14.7.)
320                   Elina Peltola                            LUM                 Lpr 14.7.
 
Pituus (Lahti 8.7., Lappeenranta 15.7.)
545                   Riina Heikkonen  17              LUM                 Lpr 15.7.
534                   Sini Rantalainen  17              LUM                 Lpr 15.7.
528                   Noora Hautamäki                  PyhtY               Lahti 8.7.
523                   Minttu Mattinen                   LUM                 Lpr 15.7.
515                   Noora Tiainen  17                  LUM                 Lpr 15.7.
502                   Milka Riiali     17                     ImU                  Lpr 15.7.
477                   Janna Koskela                         KarhKa            Lpr 15.7.
456                   Meeri Riiali    13                     ImU                  Lpr 15.7.
446                   Anne-Karin Kilkki  13            LUM                 Lpr 15.7.
434                   Hilla Mikkilä  17                     ImU                  Lpr 15.7.
 
3-loikka (Lappeenranta 14.7.)
11.73               Riina Heikkonen  17              LUM                 Lpr 14.7.
11.72               Noora Hautamäki                  PyhtY               Lpr 14.7.
11.06               Minttu Mattinen                   LUM                 Lpr 14.7.
10.74               Tiia Neuvonen  17                 ParikkU           Lpr 14.7.
10.36               Milla Uitti       15                     ImU                  Lpr 14.7.
10.34               Rosa Valkendorf  14             LUM                 Lpr 14.7.
10.11               Noora Tiainen  17                  LUM                 Lpr 14.7.
  9.28               Emmi Neuvonen  15             ParikkU           Lpr 14.7.
 
Kiekko (Lahti 8.7.)
41.02               Mari Olkkonen                       HartVo            Lahti 8.7.
36.24               Iida Pulkkanen                       LahdA              Lahti 8.7.
30.53               Noora Hautamäki                 PyhtY               Lahti 8.7.
 
Keihäs (Lahti 7.7., Lappeenranta 14.7.)
35.07               Janette Hanski                        KarhU              Lahti 7.7.
32.90               Minttu Mattinen                   LUM                 Lahti 7.7.
 
Miehet 17 v.
100 m (Lahti 7.7.)
11,51               Olli Alhgren                             KuusankKi      Lahti 7.7.
11,63               Arttu Sandberg                      LahdA              Lahti 7.7.
11,70               Eero Peltola                            LahdA              Lahti 7.7.
11,92               Elmeri Arvaja                          LahdA              Lahti 7.7.
11,92               Eemeli Keinänen                   ValkKa             Lahti 7.7.
11,97               Aatu Haimi                              ValkKa             Lahti 7.7.
12,03               Juuso Pyyhtiä                          LahdA              Lahti 7.7.
12,39               Juuso Outinen                        ValkKa             Lahti 7.7.
 
200 m (Lahti 8.7.)
23,11               Olli Ahlgren                             KuusankKi      Lahti 8.7.
23,15               Sakke Petäjäsaari                  ValkKa             Lahti 8.7.
23,96               Eero Peltola                            LahdA              Lahti 8.7.
24,33               Arttu Sandberg                      LahdA              Lahti 8.7.
24,42               Lauri Syväranta                      LahdA              Lahti 8.7.
24,51               Elmeri Arvaja                          LahdA              Lahti 8.7.
24,61               Juuso Pyyhtiä                          LahdA              Lahti 8.7.
24,83               Eemeli Keinänen                   ValkKa             Lahti 8.7.
25,23               Olli Palmumaa                        ValkKa             Lahti 8.7.
 
400 m (Lahti 23.7.)
54,31               Okko Vuorikoski                    LahdA              Lahti 23.7.
54,59               Eero Peltola                            LahdA              Lahti 23.7.
 
800 m (Lahti 7.7.)
2.03,88            Niko Putkinen                         KarhKa            Lahti 7.7.
2.08,35            Akseli Nuutinen                     IitPy                  Lahti 7.7.
2.09,22            Aaro Ojala                               KuusnkKi        Lahti 7.7.
 
1500 m (Lahti 8.7.)
4.24,21            Niko Putkinen                         KarhKa            Lahti 8.7.
 
3000 m (Lahti/N 17.5.)
 
110 m aidat (Lahti 8.7., Lappeenranta 14.7.)
14,82               Karim Echahid                        LahdA              Lahti 8.7.
 
400 m aidat (Lahti 26.6.)
 
Korkeus (Lahti 8.7.)
 
Seiväs (Lahti 12.7.)
 
Pituus (Lahti 8.7.)
 
3-loikka (Lahti 26.6.)
 
Kuula (Lahti 8.7., Lappeenranta 15.7.)
15.29               Eero Virtanen                         ImU                  Lpr 15.7.
10.81               Juuso Pyyhtiä                          LahdA              Lahti 8.7.
 
Kiekko (Lappeeranta 14.7.)
49.18               Eero Virtanen                         ImU                  Lpr 14.7.
24.06               Otso Mikkilä                           ImU                  Lpr 14.7.
 
Moukari (Lahti 7.7.)
 
Naiset 17 v.
100 m (Lahti 7.7.)
12,81               Riina Heikkonen                    LUM                 Lahti 7.7.
13,19               Anniina Haapala                    JoutsPo           Lahti 7.7.
13,33               Venla Laine                              LahdA              Lahti 7.7.
13,40               Nella Hirvonen                       LahdA              Lahti 7.7.
13,64               Emilia Tapionlinna                LahdA              Lahti 7.7.
13,65               Anni Sinelampi                       LahdA              Lahti 7.7.
13,70               Aada Jauhiainen                    KuusankKi      Lahti 7.7.
14,14               Ella Sirmola                             LahdA              Lahti 7.7.
 
200 m (Lahti 8.7.)
26,16               Riina Heikkonen                    LUM                 Lahti 8.7.
28,37               Venla Laine                              LahdA              Lahti 8.7.
28,79               Emilia Tapionlinna                Lahda              Lahti 8.7.
 
400 m (Lahti 23.7.)
69,57               Katri Saavalainen                  SysmSi             Lahti 23.7.
73,47               Emma Liikkanen                    LUM                 Lahti 23.7.
 
1500 m (Lahti 7.7.)
5.27,92            Ada Koskelainen                    KarhU              Lahti 7.7.
5.52,56            Emma Liikkanen                    LUM                 Lahti 7.7.
 
3000 m (Lahti/N 17.5.)
11.57,57         Katri Saavalainen                  SysmSi             Lahti 17.5.
 
100 m aidat (Lahti 7.7., Lappeenranta 14.7.)
13,81               Tanja Kokkonen                     LUM                 Lpr 14.7.
14,34               Essi Vehmaa                            LUM                 Lpr 14.7.
15,11               Sani Rantalainen                   LUM                 Lpr 14.7.
15,36               Venla Pulkkanen                    LahdA              Lahti 7.7.
15,44               Noora Tiainen                        LUM                 Lpr 14.7.
15,86               Anni Sinelampi                       LahdA              Lahti 7.7.
 
2000 m esteet (Kerava 3.7)
 
Korkeus (Lahti 7.7.)
159                   Venla Pulkkanen                    LahdA              Lahti 7.7.
145                   Sara Kinnunen                       LahdA              Lahti 7.7.
140                   Ella Sirmola                             LahdA              Lahti 7.7.
 
Seiväs (Lahti 12.7.)
222                   Sara Kinnunen                       LahdA              Lahti 12.7.
 
Pituus (Lahti 8.7.)
535                   Riina Heikkonen                    LUM                 Lahti 8.7.
498                   Anni Sinelampi                       LahdA              Lahti 8.7.
472                   Emilia Tapionlinna                LahdA              Lahti 8.7.
439                   Ella Sirmola                             LahdA              Lahti 8.7.
 
Kiekko (Lahti 8.7.)
38.70               Veera Laamanen                   HeinI                Lahti 8.7.
34.01               Anni Sinelampi                       LahdA              Lahti 8.7.
 
Moukari (Lappeenranta 14.7.)
45.10               Tara Saikkonen  15                ParikkU           Lpr 14.7.
44.75               Eeva Laine                               LUM                 Lpr 14.7.
 
Keihäs (Lahti 7.7., Lappeenranta 15.7.)
41.28               Nea Roiha                                ParikkU           Lpr 15.7.
35.49               Jemina Ollikka                        Lahda              Lahti 7.7.
34.44               Emilia Peltoheimo                 LUM                 Lpr 15.7.
34.22               Eeva Laine                               LUM                 Lpr 15.7.
33.03               Mila Takki                                LahdA              Lahti 7.7.
32.78               Pihla Johansson                     LahdA              Lahti 7.7.                                 
 
Pojat 14-15 v.
100 m (Lahti 7.7., Lappeenranta 15.7.)
11,42               Tuukka Koskinen                   LahdA              Lahti 7.7.
11,60               Konsta Rutonen                     LUM                 Lahti 7.7.
12,07               Tuukka Ingers                         IitPy                  Lahti 7.7.
12,07               Patrik Haga                              ValkKa             Lahti 7.7.
12,51               Manu Metsäkangas              LahdA              Lahti 7.7.
12,63               Sisu Mikkilä                             ImU                  Lpr 15.7.
13,00               Ville Vihertö                            IitPy                  Lahti 7.7.
13,42               Akseli Eskelinen                     LUM                 Lpr 15.7.
13,47               Martti Hyvärinen                   LUM                 Lpr 15.7.
14,00               Miska Johansson                   HeinI                Lahti 7.7.
14,18               Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 7.7.
 
800 m (Lahti 7.7.)
2.06,66            Justus Luonela                       LahdA              Lahti 7.7.
2.07,21            Wäinö Hautala                       LahdA              Lahti 7.7.
2.10,22            Benjamin Tasa                        VehkalVe       Lahti 7.7.
2.20,59            Danil Schröder                        LahdA              Lahti 7.7.
2.32,13            Eeli Jauhiainen                       KuusankKi      Lahti 7.7.
2.34,17            Petrus Tasa                              VehkalVe       Lahti 7.7.
2.38,62            Teo Penttinen                        LahdA              Lahti 7.7.
 
2000 m (Lahti 23.7.)
7.29,82            Jyri Säyriö      13                     ValkKa             Lahti 23.7.
8.09,65            Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 23.7.
 
100 m aidat (Lahti 8.7., Lappeenranta 14.7.)
13,58               Konsta Rutonen                     LUM                 Lpr 14.7.
15,05               Tuukka Ingers                         IitPy                  Lahti 8.7.
15,07               Manu Metsäkangas              LahdA              Lahti 8.7.
18,31               Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 8.7.
 
300 m aidat (Lahti 26.6.)
42,80               Tuukka Ingers                         IitPy                  Lahti 26.6.
52,03               Eeli Jauhiainen                       KuusankKi      Lahti 26.6.
54,06               Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 26.6.
 
1500 m esteet (Kerava 3.7.)
4.46,70            Justus Luonela                       LahdA              Kerava 3.7.
5.34,21            Eeli Jauhiainen                       KuusankKi      Kerava 3.7.
 
Korkeus (Lahti 7.7.)
160                   Manu Metsäkangas              LahdA              Lahti 7.7.
150                   Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 7.7.
 
Seiväs (Lahti 12.7., Lappeenranta 14.7.)
310                   Martti Hyvärinen                   LUM                 Lpr 14.7.
282                   Eerik Mäkelä                           LahdA              Lahti 12.7.
282                   Eliel Mulari                              KarhKa            Lahti 12.7.
260                   Sisu Mikkilä                             ImU                  Lpr 14.7.
192                   Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 12.7.
 
Pituus (Orimattila 27.6., Lahti 8.7.)
541                   Tuukka Ingers                         IitPy                  Lahti 8.7.
535                   Manu Metsäkangas              LahdA              Lahti 8.7.
526                   Tuukka Koskinen                   LahdA              Lahti 8.7.
525                   Ville Vihertö                            IitPy                  Lahti 8.7.
463                   Miska Johansson                   HeinI                Lahti 8.7.
461                   Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 8.7.
 
3-loikka (Lahti 26.6.)
11.35               Ville Vihertö                            IitPy                  Lahti 26.6.
10.91               Tuukka Ingers                         IitPy                  Lahti 26.6.
  9.92               Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 26.6.
 
Kuula (Lahti 7.7., Lpr 15.7.)
13.01               Benjamin Tasa                        VehkalVe       Lahti 7.7.
11.92               Tuukka Ingers                         IitPy                  Lahti 7.7.
11.22               Juho Hoppman                      HeinI                Lahti 7.7.
10.22               Juho Suvanto                          ImU                  Lpr 15.7.
10.10               Eliel Mulari                              KarhKa            Lahti 7.7.
  8.59               Miska Johansson                   HeinI                Lahti 7.7.
  8.28               Petrus Tasa                              VehkalVe       Lahti 7.7.
 
Kiekko (Lahti 8.7.)
27.56               Miska Johansson                   HeinI                Lahti 8.7.
 
Moukari (Lahti/N 17.5.)
14.83               Atte Tuominen                       LahdA              Lahti 17.5.
 
Keihäs (Lahti 7.7., Lappeenranta 14.7.)
40.73               Ville Vihertö                            IitPy                  Lahti 7.7.
28.62               Eliel Mulari                              KarhKa            Lahti 7.7.
21.27               Martti Hyvärinen                   LUM                 Lpr 14.7.
 
Tytöt 14-15 v.
100 m (Orimattila 27.6., Lahti 7.7.)
12,72               Senja Roos                               KärkKV            Lahti 7.7.
13,09               Milka Ukkonen                       LahdA              Lahti 7.7.
13,15               Pinja Ruoho                             LahdA              Lahti 7.7.
13,31               Wilma Viksten                        LahdA              Lahti 7.7.
13,55               Nea Nakari                              VehkalVe       Lahti 7.7.
13,60               Joanna Puukka                       IitPy                  Lahti 7.7.
13,63               Aino Venäläinen                    ImU                  Lahti 7.7.
13,72               Leni Mantila                            LahdA              Lahti 7.7.
13,73               Sohvi Laine                              LahdA              Ola 27.6.
13,92               Juulia Inkinen                         LahdA              Lahti 7.7.
13,95               Elsa Sulkinoja                         LahdA              Lahti 7.7..
13,99               Nea Savola                              LahdA              Lahti 7.7.
14,00               Sade Lampila                          KarhKa            Lahti 7.7.
14,06               Olivia Ettanen                         KarhU              Lahti 7.7.
14,07               Kirsikka Salmi                         ValkKa             Lahti 7.7.
14,13               Henna Termonen                  LahdA              Ola 27.6.
14,15               Ella Mantere                           LahdA              Lahti 7.7.
14,32               Minttu Kaukonen                  LahdA              Lahti 7.7.
14,36               Kerttu Niiranen                      KarhKa            Lahti 7.7.
14,48               Saara Lahtinen                       PadasjY           Ola 27.6.
14,63               Venla Romola                         VehkalVe       Lahti 7.7.
14,67               Iiris Alakärppä                        LahdA              Ola 27.6.
14,72               Minea Hölsö                            LahdA              Lahti 7.7.
 
800 m (Lahti 8.7., Lappeenranta 15.7.)
2.31,81            Rosa Niittyviita                      LahdA              Lahti 8.7.
2.32,86            Venla Läderberg                    LahdA              Lahti 8.7.
2.33,21            Minttu Kaukonen                  LahdA              Lahti 8.7.
2.33,35            Henna Eineluoto                   LUM                 Lpr 15.7.
2.35,03            Salla Ahonen                           ImU                  Lpr 15.7.
2.35,56            Ronja Lampinen                    LahdA              Lahti 8.7.
2.36,22            Kerttu Niiranen                      KarhKa            Lahti 8.7.
2.39,69            Aino Venäläinen                    ImU                  Lpr 15.7.
2.43,29            Maria Suntio                           KarhKa            Lahti 8.7.
2.49,73            Jenna Tuomainen                 IitPy                  Lahti 8.7.
2.50,09            Jenna Taipale                         HeinI                Lahti 8.7.
2.52,84            Essi Urpalainen                      ImU                  Lpr 15.7.
 
2000 m
6.59,14            Sini Rajaniemi                        LahdA              Lahti 23.7.
8.52,09            Viivi Värilä                               HeinI                Lahti 23.7.
 
80 m aidat (Lahti 8.7., Lappeenranta 15.7.)
12,20               Senja Roos                               KärkKV            Lahti 8.7.
12,34               Milja Mahlavuori                  LUM                 Lahti 8.7.
12,61               Joanna Puukka                       IitPy                  Lahti 8.7.
13,04               Anni Konnu                             ImU                  Lpr 15.7.
13,20               Elisa Hilska                               LUM                 Lpr 15.7.
13,28               Venla Läderberg                    LahdA              Lahti 8.7.
13,33               Ella Turtiainen                        LUM                 Lpr 15.7.
13,84               Rosa Valkendorff                   LUM                 Lpr 15.7.
14,03               Minea Hölsö                            LahdA              Lahti 8.7.
14,34               Pauliina Piitulainen              LUM                 Lpr 15.7.
14,64               Juulia Inkinen                         LahdA              Lahti 8.7.
16,09               Jenna Tuomainen                 IitPy                  Lahti 8.7
 
300 m aidat (Lahti 26.6.)
48,42               Ilona Saarikunnas                 LahdA              Lahti 26.6.
48,52               Pinja Ruoho                             LahdA              Lahti 26.6.
49,76               Maiju Nousiainen                 ImU                  Lahti 26.6.
50,06               Venla Läderberg                    LahdA              Lahti 26.6.
52,38               Minttu Kaukonen                  LahdA              Lahti 26.6.
53,89               Elsa Sulkinoja                         LahdA              Lahti 26.6.
57,17               Iiris Alakärppä                        LahdA              Lahti 26.6.
 
1500 m esteet (Kerava 3.7., Lappeenranta14.7.)
5.20,76            Sini Rajaniemi                        LahdA              Lpr 14.7.
5.46,34            Venla Läderberg                    LahdA              Kerava 3.7.
5.59,67            Henna Eineluoto                   LUM                 Lpr 14.7.
6.42,81            Essi Urpalainen                      ImU                  Lpr 14.7.
6.52,40            Jenna Taipale                         HeinI                Kerava 3.7.
7.07,97            Viivi Värilä                               HeinI                Kerava 3.7.
 
Korkeus (Orimattila 27.6., Lahti 8.7., Lappeenranta 15.7.)
158                   Anni Konnu                             ImU                  Lpr 15.7.
152                   Joanna Puukka                       IitPy                  Lahti 8.7.
151                   Henna Termonen                  LahdA              Ola 27.6.
148                   Juulia Inkinen                         LahdA              Ola 27.6.
146                   Ilona Saarikunnas                 LahdA              Lahti 8.7.
140                   Maria Suntio                           KarhKa            Lahti 8.7.
140                   Jenna Tuomainen                 IitPy                  Lahti 8.7.
140                   Essi Niinimäki  13                   LUM                 Lpr 15.7.
135                   Saara Lahtinen                       PadasjY           Ola 27.6.
135                   Leni Mantila                            LahdA              Lahti 8.7.
 
Seiväs (Lahti 12.7.)
202                   Henna Termonen                  LahdA              Lahti 12.7.
192                   Ilona Saarikunnas                 LahdA              Lahti 12.7.
192                   Venla Läderberg                    LahdA              Lahti 12.7.
172                   Emilia Fågel                             HartVo            Lahti 12.7.
 
Pituus (Lahti 7.7.)
531                   Pinja Ruoho                             LahdA              Lahti 7.7.
519                   Ilona Saarikunnas                 LahdA              Lahti 7.7.
494                   Senja Roos                               KärkKV            Lahti 7.7.
493                   Milka Ukkonen                       LahdA              Lahti 7.7.
458                   Wilma Viksten                        LahdA              Lahti 7.7.
453                   Annukka Vainonen               IitPy                  Lahti 7.7.
447                   Joanna Puukka                       IitPy                  Lahti 7.7.
441                   Elsa Sulkinoja                         LahdA              Lahti 7.7.
440                   Minttu Kaukonen                  LahdA              Lahti 7.7.
430                   Olivia Ettanen                         KarhU              Lahti 7.7.
418                   Minea Hölsö                            LahdA              Lahti 7.7.
416                   Juulia Inkinen                         LahdA              Lahti 7.7.
411                   Ronja Lampinen                    LahdA              Lahti 7.7.
406                   Venla Romola                         VehkalVe       Lahti 7.7.
399                   Venla Läderberg                    LahdA              Lahti 7.7.
 
3-loikka (Lahti 26.6.)
10.94               Ilona Saarikunnas                 LahdA              Lahti 26.6.
10.50               Pinja Ruoho                             LahdA              Lahti 26.6.
10.29               Senja Roos                               LahdA              Lahti 26.6.
  9.73               Minea Hölsö                            LahdA              Lahti 26.6.
  9.57               Anne-Kaarin Kilkki                LUM                 Lahti 26.6.
  9.55               Rosa Valkendorff                   LUM                 Lahti 26.6.
  9.35               Sohvi Laine                              LahdA              Lahti 26.6.
  9.14               Iiris Alakärppä                        LahdA              Lahti 26.6.
  9.02               Ella Mantere                           LahdA              Lahti 26.6.
  8.92               Juulia Inkinen                         LahdA              Lahti 26.6.
  8.91               Henna Takki                            LahdA              Lahti 26.6.
  8.84               Leni Mantila                            LahdA              Lahti 26.6.
  8.75               Henna Termonen                  LahdA              Lahti 26.6.
 
Kuula (Lahti 7.7.)
12.40               Tiina Järvinen                         LahdA              Lahti 7.7
11.80               Joanna Puukka                       IitPy                  Lahti 7.7.
11.64               Tara Saikkonen                      ParikkU           Lahti 7.7.
10.03               Juulia Inkinen                         LahdA              Lahti 7.7.
10.02               Aada Sipiläinen                      OrimJy             Lahti 7.7.
  9.74               Sohvi Laine                              LahdA              Lahti 7.7.
  9.14               Nea Savola                              LahdA              Lahti 7.7.
  8.47               Ella Mantere                           LahdA              Lahti 7.7.
  7.41               Leni Mantila                            LahdA              Lahti 7.7.
 
Kiekko (Lahti 7.7., Lappeenranta 14.7.)
42.97               Tara Saikkonen                      ParikkU           Lahti 7.7.
37.26               Joanna Puukka                       IitPy                  Lahti 7.7.
31.98               Pirjo Muotka                           OrimJy             Lahti 7.7.
30.79               Juulia Inkinen                         LahdA              Lahti 7.7.
30.76               Amalia Lindén                        AnjLi                Lpr 14.7.
27.55               Nea Savola                              LahdA              Lahti 7.7.
27.09               Aada Sipiläinen                      OrimJy             Lahti 7.7.
25.65               Minea Hölsö                            LahdA              Lahti 7.7.
25.56               Sohvi Laine                              LahdA              Lahti 7.7.
23.53               Tiina Järvinen                         LahdA              Lahti 7.7.
20.06               Leni Mantila                            LahdA              Lahti 7.7.
18.14               Rosa Valkendorff                   LUM                 Lpr 14.7.
17.57               Ilona Saarikunnas                 LahdA              Lahti 7.7.
 
Moukari (Lahti/N 17.5.)
35.87               Siru Myllykangas                   HeinI                Lahti 17.5.
29.68               Tiina Järvinen                         LahdA              Lahti 17.5.
28.06               Minea Hölsö                            LahdA              Lahti 17.5.
27.60               Nea Savola                              LahdA              Lahti 17.5.
27.58               Veera Koskinen                      LahdA              Lahti 17.5.
26.70               Ilona Saarikunnas                 LahdA              Lahti 17.5.
25.54               Sohvi Laine                              LahdA              Lahti 17.5.
23.93               Pinja Ruoho                             LahdA              Lahti 17.5.
23.02               Leni Mantila                            LahdA              Lahti 17.5.
22.90               Venla Läderberg                    LahdA              Lahti 17.5.
20.97               Henna Termonen                  LahdA              Lahti 17.5.
19.14               Iiris Alakärppä                        LahdA              Lahti 17.5.
19.03               Elsa Sulkinoja                         LahdA              Lahti 17.5.
 
Keihäs (Lahti 8.7., Lappeenranta 15.7.)
46.41               Tara Saikkonen                      ParikkU           Lahti 8.7.
43.51               Joanna Puukka                       IitPy                  Lahti 8.7.
39.53               Tuuli Summanen                   LUM                 Lpr 15.7.
34.00               Elisa Hilska                               LUM                 Lpr 15.7.
32.64               Aada Sipiläinen                      OrimJy             Lahti 8.7.
29.55               Leni Mantila                            LahdA              Lahti 8.7.
27.15               Minea Hölsö                            LahdA              Lahti 8.7.
26.89               Jenna Tuomainen                 IitPy                  Lahti 8.7.
24.41               Sohvi Laine                              LahdA              Lahti 8.7.
24.20               Rosa Valkendorff                   LUM                 Lpr 15.7.
21.06               Ella Turtiainen                        LUM                 Lpr 15.7.
18.68               Anniina Piitulainen               LUM                 Lpr 15.7.
15.90               Milja Mahlavuori                  LUM                 Lpr 15.7.