Yhteystiedot sekä ilmoittautuminen

Yleisurheilun lajikarnevaalit pidetään kaikien lajien osalta 28.6.- 1.7.2018 , paitsi moniottelut järjestetään Liikuntakeskus Pajulahdessa 30.3.-1.4.2018

Pika- ja aitajuoksut / sprint och häck 

  • JÄMSÄNKOSKI, Markku Suomalainen, p. + 358 40 506 6921, toimisto(at)aitakarnevaalit.net, www.aitakarnevaalit.net  
  • rehtori (aitajuoksut) Jussi Ihamäki, p. +358 40 960 1988, jussi.ihamaki(at)gmail.com
  • rehtori (pikajuoksut) Anne Suoranta, p. +358 40 13999 60, anne.m.suoranta(at)gmail.com 
  • aikuisryhmän rehtori Daniela Eklund , p.  +358 40 7218667, daniela.eklund(at)gmail.com 
  • Ilmoittaudu aita- ja pikajuoksukarnevaaleille TÄÄLTÄ      

Kestävyysjuoksu / långdistans  

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori Mikko Kuivinen, p.+358 50 306 7213, kuivinen.mikko(at)netikka.fi
  • aikuisryhmän rehtori Petri Kykyri, p. +358 400-586 816, petkyky(at)gmail.com
    ilmoittautuminen www.yleisurheilurekisteri.fi, tunnus KARNJAMSA2018

Pituus, kolmiloikka / längd, tresteg 

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori  Jarkko Kumpulainen, p. +358 40 5700 229, jarkum1971(at)gmail.com
    ilmoittautuminen www.yleisurheilurekisteri.fi, tunnus KARNJAMSA2018

Korkeus / höjd 

Seiväs / stav 

Kiekko ja kuula / diskus och kula  

Keihäs / spjut 

  • PIHTIPUDAS, Kimmo Kinnunen, p. +358 50 598 8992, kinnunenkimmo68(at)gmail.com, keihaskarnevaalit(at)gmail.comwww.keihaskarnevaalit.com
  • rehtori Ilpo Hanhisalo p. +358 400 512 007, ilpo.hanhisalo(at)pp.inet.fi
  • Keihäskarnevaaleile voit ilmoittautua TÄÄLTÄ

Moukari / slägga 

  • KAUSTINEN, Pekka Nikula, p. + 358 400 815 198, pekka.nikula(at)kaustinen.fi tai Kaustisen Pohjan-Veikkojen toimisto p. 06 861 1620, http://veikot.kaustinen.fi/moukarikarnevaalit
  • rehtori Kalle Lehmusvuori,  p. +358 44 5550146,  kalle.lehmusvuori(at)sul.fi
  • Moukarikarnevaaleille voit ilmoittautua TÄÄLTÄ

Kilpakävely / gång 

  • JÄMSÄ, Marja Pekkarinen, p. +358 400 294 253,   jukka.pekkarinen(at)pp1.inet.fi , www.kaipolanvire.fi
  • rehtori Marko Kivimäki,  p.+358 500 432 753, rockhill(at)netikka.fi
  • aikuisryhmän rehtori Markku Ruonavaara,  p. +358 40 527 4671, markku.ruonavaara(at)lekiyu.net
    ilmoittautuminen www.yleisurheilurekisteri.fi, tunnus KARNJAMSA2018

Moniottelut / mångkamp  30.3.-1.4.2018

  • LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA,
  • rehtori: Janne Lahtinen, +358 44 7755 351 ,janne.lahtinen(at)pajulahti.com
     

Tiedustelut 
… kaikista karnevaaleista ja vanhempainryhmistä: Tapio Rajamäki, p. +358 40 740 8300, tapio.rajamaki(at)sul.fi